Historie firmy

S nápadem založit specializovanou firmu, zabývající se výhradně prodejem kaktusů, sukulentů a tillandsií jsem si pohrával již před listopadem 1989. Byl jsem již od svých dvanácti let vášnivým sběratelem kaktusů a jako jedno z mála dětí v osmé třídě jsem přesně věděl, čím bych chtěl být. Vystudoval jsem Střední zahradnickou školu v Mělníku a poté pokračoval ve studiu na Vysoké škole zemědělské v Praze. Po celou dobu jsem byl pilným sběratelem kaktusů, od roku 1970 jsem byl členem Spolku pěstitelů kaktusů a sukulentů v Praze, později jsem přijal členství i v Písku a Chrudimi.

Před revolucí jsem pracoval jako vedoucí zahradnické výroby v JZD Sluštice a měl na starosti mimo jiné i maloobchodní prodej na podnikových prodejnách. I zde jsem začal mapovat zájem zákazníků o pichlavé rostlinky a nápad otevřít velkoobchod s kaktusy a sukulenty dostával pomalu konkrétní podobu. Nejprve jsem založil svoji první firmu Kakteen-PH-flora, která se zabývala převážně zahradnickou výrobou a maloobchodním prodejem květin a zeleniny. Na realizaci nápadu však chyběly prostory a čas.

21.10.1993 se konečně situace zlepšila a byla založena firma Kakteen-PH-flora spol. s r.o., která se měla specializovat na nákup, prodej a produkci kaktusů a sukulentů. Navázali jsme kontakt s prodejními řetězci Baumaxu, OBI, Hornbachu, Globusu, Bauhausu a dalších a začali jsme dodávat zboží tuzemské i dovezené zpočátku pouze z Kanárských ostrovů, později z celého světa.