1993-2008

Během let 1993 – 2008 se podařilo navázat kontakty s mnoha významnými firmami světa. Nebyly to již jen firmy z Kanárských ostrovů, ale spolupráce začala i s firmami z Korei, Thajska, Holandska, Německa a v neposlední řadě i z Guatemaly a Brazílie. Právě dodávky z Guatemaly nám pomohly rozšířit sortiment i o žádané tillandsie, které nyní tvoří vysoké procento obratu.

Dalším prubířským kamenem byl rok 2004, kdy po vstupu do EU nikdo nevěděl, co nás čeká. Všichni měli obavy, že náš trh bude zavalen zbožím ze stávajících zemí unie. Podařilo se nám toto období ustát a naopak jsme rozšířili svoji působnost i na Slovensko. A právě zvýšený zájem o tillandsie nás vedl k myšlence založit internetový obchod na kaktusy, sukulenty a tillandsie. K tomu došlo na jaře roku 2006. Původně sloužil spíše k upoutání pozornosti na naši firmu a přivedení zákazníků do našich skleníků. V tomto roce se objevily i první objednávky, kterých stále přibývalo. S přibývajícím množstvím druhů prezentovaných na internetu přibývalo i objednávek. Bohužel velká časová vytíženost nedovolila se moc věnovat internetovému obchodu, zvláště, když v roce 2007, v červnu jsme postavili a otevřeli novou provozovnu v Pískové Lhotě u Mladé Boleslavi. Hlavní dominantou byl 50 m foliák od holandské firmy Rovero. Stal se rázem největším prodejním zařízením na kaktusy v Čechách.

V této době vzrůstal náš zájem o tillandsie. Podařilo se navázat kontakty s firmami v Kalifornii, Peru, Brazílii, Jižní Africe, Německu, Belgii a Holandsku. Zásluhou těchto kontaktů se naše nabídka dále zvětšovala až do dnešní podoby více než 400 položek. Takovou nabídku nemá žádná jiná firma na světě!!! Paralelou byly i moje cesty za tillandsiemi i kaktusy do jejich domoviny. Během 12 let jsem navštívil 10× Bolívii, 3× Argentinu a Mexiko, 2× Chile. Dále jsem studoval tillandsie v Ecuadoru, Peru, Panamě, Kubě, Antigue, Dominikánské republice a Jamajce. Tyto studijní cesty mi pomohly pochopit nároky těchto rostlin a aplikovat je do tuzemských podmínek. Podařilo se nám i rozšířit sbírku na více než 650 taxonů. Tato ohromná nabídka a kvalita rostlin k nám přivedla další zákazníky především z Japonska, Číny, Indonésie, Thajska a dalších států Evropy i Asie.