O nás

Adenium

Vážení milovníci rodu Adenium,

Právě jsme pro vás otevřeli na našem webu tolik očekávanou nabídku hybridů rodu Adenium. Jsou zde i některé novinky, především s listy panašovanými /Milky Way, BB 21, CF 31, Miss India/. Rostliny už zakořenily, tak je lze posílat zasazené se substrátem!! Některých druhů je omezené množství, proto neváhejte. Osobní odběry vítány, urychlíte tím své objednávky!! Rostliny máme v Pískové Lhotě, možnost přivézt i do Sibřiny.

Zve team Kakteen-PH-flora spol. s r.o.

 

EUPHORBIA MILLII, AKCE PODZIM 2023

Podzimní akce na nové křížence. Ode dneška 6 za cenu 5. Při objednávce 5ti libovolných Euphorbia millii dostanete 6. zdarma. Tento druh uveďte do poznámky. Doporučujeme, vzhledem k velkému pohybu rostlin psát i náhradní druhy. Osobní odběry v Pískové Lhotě vítány. Objednávky možno převézt do Sibřiny. Akce trvá do vyprodání zásob, nejpozději do konce roku. Objednávky možno telefonicky, přes internetový obchod nebo emailem.

Team Kakteen-PH-flora spol. s r.o.

2008 – 2022

V těchto létech se rozvíjel dále náš internetový obchod, podařilo se nám  prezentovat několik tisíc nových položek a naplnit filosofii firmy: Komplexní dodávky v oboru kaktusy, sukulenty a  tillandsie. Každý by měl u nás dostat od květináče, substrátu, hnojiva, přes pinzety, etikety až pro pomůcky pro roubování a literaturu.

Začali jsme budovat a rozvíjet pobočku v Pískové Lhotě, kde jsme během krátkého času  naplnili 500m našeho prodejního foliáku. Teplý skleník vedle domu se stal centrem roubování a zásobárnou matečných rostlin pro další množení. Začali jsme roubovat semenáčky ihned po vyklíčení na Peireskiopsis . Tím se nám podařilo namnožit a dát do oběhu ty největší novinky. Vybudovali jsme velkou matečnici  Sulcorebutií a Austrocactusů v zadním skleníku.  Každým rokem zvyšujeme produkci vlastních rostlin až do nynějších cca 35% . Pomáhají nám k tomu i velké výsevy čítající více než 1500 položek každý rok. Doplnili jsme matečnici  rodu Matucana a dalších peruánských a chilských rostlin. Další novou stavbou je stínoviště v Pískové Lhotě.  Více než 250m slouží k letnění rostlin i pěstování zimuvzdorných druhů. Dalším mezníkem byla spolupráce s firmou Gramoflor a Vulcatech. Obě firmy nám dodávají kvalitní substráty, které slouží k naší výrobě i prodeji. V poslední době využíváme i supresivní substráty.

Ani investice do provozovny v Sibřině nezůstaly stranou. Nové pergoly z kvalitních materiálů jsou toho důkazem. Tillandsie tím získaly nový kvalitní letní domov. Rekonstrukce bočního prodejního skleníku je také velmi výrazná. Do významných investic patří také vlastní zdroje zálivkové vody na obou provozovnách.

Dále pokračovala spolupráce s dalšími zahraničními dodavateli . Navázali jsme kontakty s novými firmami z Francie, Kolumbie, Německa a pokračovali ve spolupráci i s firmami z Guatemaly a to zásluhou naší cesty a expedice do této středoamerické země. Pravidelně vozíme celé kontejnery z Tenerife a to již od několika firem. Začala i spolupráce s americkou firmou Fleurizon, která má filiálky po celém světě. Od ní vozíme kaudexy z Thajska, Scadoxusy z Etiopie, Euphorbie millii ze Srí Lanky, Plumerie a Adenia z Indie. Především v sortimentu rodu Adenium jsme  dosáhli velkých úspěchů a momentální nabídka více než 90 odrůd patří mezi největší v Evropě.

Další podstatným úsekem našeho prodeje jsou kaudexy. Velice populární rostliny z bizardními stonky jsou velmi žádaným zbožím. Proto jsme tyto rostliny ve větší míře začali  dovážet z Keni, Mexika, Thajska, JAR. Tanzánie a Madagaskaru.

Významná je i naše výstavní činnost a to nejen v Čechách, ale i v Evropě. Pravidelně lze naše rostliny vídat na kaktusářských akcích v Praze, Brně, Lounech, Olomouci, Českých Budějovicích, Rychnově n. K. V zahraničí prodáváme na všech významných setkáních v Belgii, Německu, Rakousku, Polsku, Slovensku i Itálii. Všude propagujeme svými produkty vyspělé české kaktusářství, které má ve světě stále významné místo, které si dále upevňuje.

Propagace přes média je také nesmírně důležitá a to především v  TV NOVA. Pravidelně natáčíme pořady pro Rady ptáka Loskutáka, určené především pro širokou veřejnost.  Sledovanost je stále velmi vysoká. Významná je i naše přednášková a publikační činnost. Naše články se objevuj ve významných českých i zahraničních periodikách. Přednášky z cest a o pěstování kaktusů jsou známy v tuzemsku i zahraničí.

Veškeré naše znalosti a pěstitelské metody jsou výsledkem našich studijních cest do domoviny kaktusů, sukulentů i tillandsií. Sedmnáct cest na naleziště kaktusů do Bolívie, osm do Chile a Mexika mluví samy za sebe. K tomu je třeba připočíst i opakované návštěvy Argentiny, Peru, Ecuadoru, Panamy, Kostariky, Guatemaly i karibských ostrovů.

Vše je umocněno kvalitní prací i mých synů Ondřeje a  Romana, kteří mají  na starosti významné úseky naší činnosti.

Poslední léta naší práce ovlivnila i epidemie Covidu , která na naší činnosti naštěstí nezanechala žádné velké negativní stopy a to i zásluhou rozvinutého internetového obchodu. Horší je situace v nákupu energií, která bohužel zanechává v naší činnosti dosti výrazné stopy. Museli jsme omezit některé topené prostory a hledáme alternativní formy topení bez kterého se naše činnost jen těžko obejde.

1993-2008

Během let 1993 – 2008 se podařilo navázat kontakty s mnoha významnými firmami světa. Nebyly to již jen firmy z Kanárských ostrovů, ale spolupráce začala i s firmami z Korei, Thajska, Holandska, Německa a v neposlední řadě i z Guatemaly a Brazílie. Právě dodávky z Guatemaly nám pomohly rozšířit sortiment i o žádané tillandsie, které nyní tvoří vysoké procento obratu.

Dalším prubířským kamenem byl rok 2004, kdy po vstupu do EU nikdo nevěděl, co nás čeká. Všichni měli obavy, že náš trh bude zavalen zbožím ze stávajících zemí unie. Podařilo se nám toto období ustát a naopak jsme rozšířili svoji působnost i na Slovensko. A právě zvýšený zájem o tillandsie nás vedl k myšlence založit internetový obchod na kaktusy, sukulenty a tillandsie. K tomu došlo na jaře roku 2006. Původně sloužil spíše k upoutání pozornosti na naši firmu a přivedení zákazníků do našich skleníků. V tomto roce se objevily i první objednávky, kterých stále přibývalo. S přibývajícím množstvím druhů prezentovaných na internetu přibývalo i objednávek. Bohužel velká časová vytíženost nedovolila se moc věnovat internetovému obchodu, zvláště, když v roce 2007, v červnu jsme postavili a otevřeli novou provozovnu v Pískové Lhotě u Mladé Boleslavi. Hlavní dominantou byl 50 m foliák od holandské firmy Rovero. Stal se rázem největším prodejním zařízením na kaktusy v Čechách.

V této době vzrůstal náš zájem o tillandsie. Podařilo se navázat kontakty s firmami v Kalifornii, Peru, Brazílii, Jižní Africe, Německu, Belgii a Holandsku. Zásluhou těchto kontaktů se naše nabídka dále zvětšovala až do dnešní podoby více než 400 položek. Takovou nabídku nemá žádná jiná firma na světě!!! Paralelou byly i moje cesty za tillandsiemi i kaktusy do jejich domoviny. Během 12 let jsem navštívil 10× Bolívii, 3× Argentinu a Mexiko, 2× Chile. Dále jsem studoval tillandsie v Ecuadoru, Peru, Panamě, Kubě, Antigue, Dominikánské republice a Jamajce. Tyto studijní cesty mi pomohly pochopit nároky těchto rostlin a aplikovat je do tuzemských podmínek. Podařilo se nám i rozšířit sbírku na více než 650 taxonů. Tato ohromná nabídka a kvalita rostlin k nám přivedla další zákazníky především z Japonska, Číny, Indonésie, Thajska a dalších států Evropy i Asie.

Historie firmy

S nápadem založit specializovanou firmu, zabývající se výhradně prodejem kaktusů, sukulentů a tillandsií jsem si pohrával již před listopadem 1989. Byl jsem již od svých dvanácti let vášnivým sběratelem kaktusů a jako jedno z mála dětí v osmé třídě jsem přesně věděl, čím bych chtěl být. Vystudoval jsem Střední zahradnickou školu v Mělníku a poté pokračoval ve studiu na Vysoké škole zemědělské v Praze. Po celou dobu jsem byl pilným sběratelem kaktusů, od roku 1970 jsem byl členem Spolku pěstitelů kaktusů a sukulentů v Praze, později jsem přijal členství i v Písku a Chrudimi.

Před revolucí jsem pracoval jako vedoucí zahradnické výroby v JZD Sluštice a měl na starosti mimo jiné i maloobchodní prodej na podnikových prodejnách. I zde jsem začal mapovat zájem zákazníků o pichlavé rostlinky a nápad otevřít velkoobchod s kaktusy a sukulenty dostával pomalu konkrétní podobu. Nejprve jsem založil svoji první firmu Kakteen-PH-flora, která se zabývala převážně zahradnickou výrobou a maloobchodním prodejem květin a zeleniny. Na realizaci nápadu však chyběly prostory a čas.

21.10.1993 se konečně situace zlepšila a byla založena firma Kakteen-PH-flora spol. s r.o., která se měla specializovat na nákup, prodej a produkci kaktusů a sukulentů. Navázali jsme kontakt s prodejními řetězci Baumaxu, OBI, Hornbachu, Globusu, Bauhausu a dalších a začali jsme dodávat zboží tuzemské i dovezené zpočátku pouze z Kanárských ostrovů, později z celého světa.